Dlaczego warto otworzyć pralnię samoobsługową?

Rynek pralni samoobsługowych rozwija się bardzo dynamicznie. Pomimo faktu,  że w każdym domu jest pralka to segment ten notuje wysoką dynamikę wzrostu. Dzieje się to dlatego, że tylko w takiej pralni jesteśmy w stanie wyprać rzeczy wielkogabarytowe takie jak kołdry, koce czy poduszki.

Wielkość apartamentów niejednokrotnie nie pozwala na to aby swobodnie pranie w nim wysuszyć. W pralni samoobsługowej wypierzesz i wysuszysz całotygodniowe pranie w 1,5 godziny.

Szybką dynamiką wzrostu również może pochwalić się rynek krótkoterminowego najmu mieszkań. Jest to segment ściśle uzależniony od profesjonalnego prania pościeli. Właściciele apartamentów często korzystają z takich właśnie pralni.

Dynamika wzrostu w segmencie najmu jest również ściśle powiązana z turystyką. Wielu turystów korzysta z pralni samoobsługowych gdyż nie w każdym wynajmowanym mieszkaniu czy hotelu jest możliwość wyprania i wysuszenia swojej garderoby.

Całość przedsięwzięcia jest w pełni zautomatyzowana, dlatego nie ma potrzeby zatrudniania pracowników, co w znakomity sposób zmniejsza koszty funkcjonowania i uniezależnia biznes od problemów związanych czynnikiem ludzkim.

Istnieje wiele biznesów, które korzystają z pralni samoobsługowych. Należą do nich z pewnością salony SPA, salony zabiegowe, zakłady fryzjerskie, restauracje oraz wiele innych.

Dlaczego coraz więcej ludzi korzysta z pralni samoobsługowych?

Odpowiedź jest prosta - bo potrafią liczyć swoje pieniądze!!!

Poniżej kilka przykładów cen prania danego asortymentu w typowych pralniach chemicznych oraz prania w pralni samoobsługowej:

Kurtka puchowa - 49,99 zł/szt.

W pralce 11 kg możemy wyprać 6 sztuk kurtek puchowych za kwotę 29,00 zł a żeby je wysuszyć należy doliczyć następne 15,00 zł. W sumie na wypranie i wysuszenie 6 sztuk kurtek puchowych wydamy 43,00 zł co w przeliczeniu na 1 sztukę daje 7,16 zł a nie 49,99 zł !!!

Kołdra puchowa – 69,99 zł/szt.

W pralce 11 kg możemy wyprać 2 sztuki kołder puchowych za kwotę 29,00 zł a żeby je wysuszyć należy doliczyć następne 15,00 zł. W sumie na wypranie i wysuszenie 2 sztuk kołder puchowych wydamy 43,00 zł co w przeliczeniu na 1 sztukę daje 21,50 zł a nie 69,99 zł !!!

Śpiwór – 44,99 zł/szt.

W pralce 11 kg możemy wyprać 3 sztuki śpiworów za kwotę 29,00 zł a żeby je wysuszyć należy doliczyć następne 15,00 zł. W sumie na wypranie i wysuszenie 3 sztuk śpiworów wydamy 43,00 zł co w przeliczeniu na 1 sztukę daje 14,33 zł a nie 44,99 zł !!!

To tylko kilka przykładów obrazujących różnice w kwotach za pranie asortymentu wielkogabarytowego. A pozostają jeszcze takie rzeczy do prania jak koce, narzuty, poduszki, pledy itp., itd.